Registreeru loodustantsulaagrisse!

MTÜ Haakuvad Maailmad, Tallinna Rahvaülikool ja Polli Talu Loominguline Keskus korraldavad 28. juuni – 1. juuli loodustantsulaagri.

Suvi on tulemas, plaanid on tegemises – et üks tore laager jõuaks plaanidesse, palume edastada infot oma õpilastele, uute kogemuste otsijaile, avastajaile, loodusesõpradele.

Kedagi ei jäeta mahajäänu tundega kuhugi ekslema – inimese enda teha on aga soov avaneda kogemustele.

Hommikuti aitab looduskogemustega sügavuti minemiseks aina enam ja enam iseendasse kohale tulla Marika Blossfeldti algajasõbralik igamehe-jooga ja meditatsioon. Toitlustamisel pakutakse terviktoidu vegetaarset menüüd, kaasa arvatud muna ja piimatooteid.

Rohkem infot ja registreerimine.

Mari-Liis Pruul on õpetaja, kes jagab oma armastust liikumise vastu erinevate stiilide vahel. Nii on eesti rahvatants, kaasaegne tants ja aafrika, täpsemalt ghana pärimustantsud võrdsel kohal tema südames. Aja jooksul on Mari-Liis katsetanud mänguhuviliste noorte täiskasvanutega ka loovtantsu, kus mängeldes liiguti, kogeti, katsetati. Sellest edasiarendusena tulid tema teele kehatunnetuse tunnid enam-vähem sama vanusegrupiga, kus eesmärgiks oli oma keha tunnetamise avardamine ja oma keha märkamise toetamine. Mari-Liis on osalenud ka erinevates (liikumiskunsti) projektides, mis on arendanud just tema tundlikkust ümbritseva suhtes: BodyLounge, Fragile Projekt, Pimekontsert Hämarad Alleed. Kõik eelnev koosmõjus tema olemusega ongi oma loomulikku rada pidi kokku tulnud loodustantsu kontseptsiooniks, mida tal ise-kogemise kõrval on soov ka teistega jagada.

MTÜ Haakuvad Maailmad tegeleb erinevate „haakumiste“ kommunikeerimisega maailmas. Olgu selleks formaadiks ghana pärimustantsud Eestis, pärimusetõeste eesti rahvarõivaste loomine rahvatantsurühmale, looduse ja inimese dialoogi vahendamine, aafrikapärase eluolu edasiandmine loenguna või juhataja Mari-Liis Pruuli välja töötatud aafrikapärasele kehakeelele toetuv liikumisfilosoofia töötuba LOENG+TREENING+PIDU – MTÜ Haakuvad Maailmad on seal, kus läheb vaja tõlkimist, kuid tõlget veel ei ole.

Info

Marika Blossfeldt on Polli Talu Loomingulise Keskuse asutaja ja perenaine. Ta on tegutsenud maalikunstnikuna Berliinis ja esinenud 1980.–1990. aastatel tunnustatud solistina New Yorgi tantsulavadel. 1995. aastast tegutseb ta kundalini jooga õpetajana ning 2005. aastal lõpetas New Yorgi Integratiivse Toitumise Instituudi holistilise tervisenõustajana. Marika on kirjutanud kaks tervisliku toitumise kokaraamatut: “Looduslik toit. Täisväärtuslik elu” ja “Looduslik toit. Ehe ja tervendav”.

Polli Talu Loominguline Keskus on armastusega taastatud traditsiooniline talukompleks Rame külas Virtsu lähedal. Aidast on saanud külalistetoad, heinaküünist tantsustuudio ja laudast söögisaal. Suviti leiavad siin aset tantsu-, kunsti-, jooga-, kokandus- ning terviselaagrid. Oma headuses tuntud Polli taluköögi hõrgutised viivad külalistel keele alla.

Polli talus saab oivaliselt nii puhata kui töötada, lõõgastuda ning end energiaga laadida, tegeleda endaga ja kohtuda toredate inimestega, ennast välja magada ja sukelduda loometöösse. Elu ja kunst sulanduvad kaunis loomulikus rütmis ühte. Looduslähedus ja meeldiv aura tekitavad külalistes juba iseenesest heaolutunde. Siin on võimalus end maandada, lasta pingetel vabaneda ja ennast uuesti leida.

Info